Kam lze balkony osadit? : Balkony a lodžie : ABADIA a.s.


Kam lze balkony osadit?

Balkony není dnes problém osadit prakticky kamkoliv. Máme za sebou desítky úspěšných realizací a stovky osazených balkonů. Podívejte se, jaké způsoby upevnění nabízíme pro Váš dům.

Když měníte balkony a zateplujete dům

Nejčastěji osazujeme nové balkony místo starých, jejichž životnost již skončila. Výměna balkonů je také dobrým impulzem k celkové revitalizaci, při které se provede zateplení domu.

V takovémto případě statik posoudí stav původních závěsných háků, na kterých visely stávající balkony. Pokud je jejich stav vyhovující, osadíme na tyto háky speciální prodlužovací konzole. Zároveň na plášť domu nainstalujeme spodní dorazy, aby se ve své spodní části balkon neopíral přímo o izolaci, kterou by tak mohl poškodit.

Pak přijde na řadu fasádní firma, která provede zateplení domu a novou fasádu. Poté dojde k samotné instalaci nových balkonů pomocí jeřábu. Takto lze balkon jednoduše osadit i na dům s tepelnou izolací.

Když měníte pouze balkony

Pokud chcete vyměnit staré balkony za nové a neuvažujete o zateplení, je situace jednodušší. Statik posoudí, zda jsou závěsné háky v dobrém stavu. Pokud tomu tak je, demontujeme staré balkony, na jejichž místo nainstalujeme balkony nové. Staré balkony odvezeme a na své náklady ekologicky zlikvidujeme.

Jestliže by stav původních závěsných háků již neumožňoval instalaci nových balkonů, ve spolupráci se statikem navrhneme vhodný systém nového kotvení, na které nové balkony osadíme.

Když dáváte závěsné balkony tam, kde předtím nebyly

Čím dál častěji osazujeme závěsné balkony na místa, kde předtím nebyly. V takovémto případě vyřízneme šetrně kus panelu či zdiva a do vzniklého otvoru osadíme balkonové dveře.

Často také osazujeme závěsný balkon na místo, kde byl dříve balkon s betonovou podlahou. Tím se eliminuje výrazný tepelný most, kterým vytrčený betonový panel balkonu bezpochyby je. V tomto případě panel odřízneme a na stěnu osadíme nové závěsné háky. Poté fasádní firma provede tepelnou izolaci a novou fasádu. Nakonec dojde k zavěšení nových balkonů.

Když jste si vybrali velký balkon

Závěsné balkony, které nabízíme ve velkých velikostech, si svými rozměry nezadají ani s velkými betonovými lodžiemi. Pro tyto balkony jsme vyvinuli specifický systém kotvení, kde využíváme velké únosnosti příčných stěn domu.

Takto není problém osadit balkon o rozměrech 7,2 x 1,3 m. Samozřejmostí je důsledný posudek statika a projekt, který je na míru ušit Vašemu domu.

Když Váš dům není úplně standardní

Nenašli jste zde situaci, která by se hodila pro Váš dům? Žádný strach, jsme připraveni se popasovat s nejrůznějšími výzvami. Naše technické oddělení má zkušenosti ze stovek realizací a určitě najde vhodné řešení i pro Váš dům.

Potřebujete jen nové zábradlí?

Pokud máte balkon s betonovou podlahou, tak doporučujeme jeho podlahu odříznout, aby se zamezilo tepelnému mostu a tím nežádoucímu ochlazování místnosti.

Pokud ovšem z nejrůznějších důvodů nemůžete balkon s betonovou podlahou nahradit, jsme Vám schopni dodat pouze nové zábradlí.

Výplň zábradlí si můžete zvolit podle Vašeho přání, tak aby spolu s domem tvořil harmonický celek.

 

 

 

 

 

Zaujaly Vás naše balkony či lodžie? Pošlete nám poptávku a dozvíte se, co všechno můžeme nabídnout přesně pro Váš dům.

Kontaktujte nás
Ověření:
Hlavní město Česka?
© 2023 Abadia a.s.    Slapy u Tábora 144    tel.: 774 466 601    e-mail: info@balkonyalodzie.cz